TVB170SA-L
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TVB170SA-L
Part Number : TVB170SA-L
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : TVB170SA-L.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TVB170SA-L More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Length : 4.57 mm
Capacitance : 35 pF
Case/Package : SMB
Current Rating : 350 A
Breakdown Voltage : 265 V
Number of Elements : 1
RMS Current (Irms) : 22 A
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 170 V
Products Category : Circuit Protection - TVS - Thyristors
Qty : 871 In Stock
Applications : Datacom module Test & measurement Portable electronics
Width : 3.81 mm
Packaging : Tape and Reel
Termination : SMD/SMT
Hold Current : 150 mA
Number of Pins : 2
Number of Circuits : 1
Peak Pulse Current : 150 A
Voltage Rating (DC) : 170 V
Min Operating Temperature : -40 °C