P40-G240-WH
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
P40-G240-WH
Part Number : P40-G240-WH
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : P40-G240-WH.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : P40-G240-WH More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 4.1 mm
Width : 4 mm
Length : 4 mm
Resistance : 3.6 Ω
Termination : SMD/SMT
Response Time : 200 ns
Output Current : 480 mA
Working Voltage : 28 V
Quiescent Current : 700 µA
Number of Circuits : 2
Voltage Rating (DC) : 28 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Circuit Protection - Surge Suppression ICs
Qty : 1657 In Stock
Applications : Pro audio, video & signage Enterprise projectors Connected peripherals & printers
Mount : Surface Mount
Height : 850 µm
Packaging : Tape and Reel
Schedule B : 8541500080
Case/Package : DFN
Current Rating : 240 mA
Voltage Rating : 40 V
Max Surge Current : 240 mA
Max Output Current : 480 mA
Number of Terminals : 6
Max Operating Temperature : 85 °C