MIC29751-3.3BWT
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MIC29751-3.3BWT
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Control Features : Enable
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Number of Regulators : 1
Package : Bulk
Series : -
PSRR : -
Mfr : Microchip Technology
Supplier Device Package : TO-247-5
Output Type : Fixed
Voltage Dropout (Max) : 0.75V @ 7.5A
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Output : 7.5A
Voltage - Input (Max) : 26V
Package / Case : TO-247-5
Protection Features : Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
Voltage - Output (Max) : -
Output Configuration : Positive
Description : IC REG LINEAR 3.3V 7.5A TO247-5
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 7.5A TO-247-5